TV antenos
turiu-tv-tv-antena

TV antenos užtikrina nemokamą eterinę (skaitmeninę antžeminę) televiziją, kurios dėka galite nemokamai matyti 15 nacionalinės ir regioninės aprėpties programų, kurios pagal reitingus yra pačios žiūrimiausios Lietuvoje.

Keista, tačiau nemokamą eterinę (skaitmeninę antžeminę) televiziją Lietuvoje žiūri mažiau nei pusė visų namų ūkių. Pagal „Kantar“ atliktą tyrimą Lietuvoje 95 proc. namų ūkių turi televizorių, kur daugelis naudojasi mokama televizija. Tačiau dar sparčiau pradėjus didėti infliacijai ir augant kainoms, natūralu, jog noras gauti ir žiūrėti nemokamą televiziją tampa vis patrauklesnis. 

Tam jog Jūsų namus pasiektų nemokama eterinė televizija tereikia TV antenos. Apskritai, TV antenos gali skirtis savo galingumu, pritaikomumu (lauko arba kambarinė antena), sudėtingumu. Tačiau nemokamą televiziją užtikrina visų tipų antenos.

Toliau skaitykite:

Kambarinė TV antena

Kambarinių TV antenų pasirinkimas yra tikrai nemažas, todėl rasti tinkamą kambarinę anteną nesukels labai didelių sunkumų. Didesni sunkumai atsiranda, jei kambarinė TV antena yra pasirenkama, nors reikėjo lauko TV antenos. 

Eterinė televizija yra transliuojama radijo bangomis, todėl yra svarbu išsirinkti tinkamą TV anteną. Pagrindinis principas kurį nurodo mūsų ekspertai – kambarinė TV antena veiks geriau jeigu matote TV bokštą per langą. Atkreipkite dėmesį, jog jei ir TV bokšto nematote, bet gyvenate netoli jo, kambarinė TV antena gali tikti. Pavyzdžiui, tai gali būti TV bokštas Vilniuje, TV bokštas Pažagieniuose (šalia Panevėžio) ir kiti TV bokštai.

Yra du pagrindiniai kambarinių antenų tipai – pasyvioji ir aktyvioji. 

Aktyvioji kambarinė TV antena. Šio tipo kambarinės antenos yra geros, nes jos iš dalies pagerina gaunamą TV signalą. Tačiau tai priklauso ne tik nuo antenos konstrukcijos, bet ir elektroninio stiprintuvo. Aktyvių TV antenų stiprintuvai dažniausiai yra jau montuojami jų korpusuose. Dar vienas skirtumas, jog jos ne tik turi būti prijungiamos prie televizoriaus antenos lizdo, bet ir įjungiamos į 220 V elektros lizdą.

Pasyvioji kambarinė TV antena. Šio tipo kambarinės antenos yra puikus sprendimas, jei gyvenate netoli TV bokšto. Jos priima TV signalą be jokių trikdžių. Taip pat joms nereikia elektros tinklo, todėl pakanka jį sujungti su televizoriaus antenos lizdu. Pasyvios UHF kambarinės antenos neturi aktyvių stiprinimo elementų, tokių kaip mikroschemų ar kitų elektroninių komponentų, kuriems būtų reikalingas elektros tiekimas. 

Mūsų ekspertai rekomenduoja rinktis pasyviąją UHF anteną. Tokia kamabrinė TV antena užtikrins gerą TV signalo priėmimą bei padės Jums sumažinti elektros energijos vartojimą. Daugelis ieško kaip sumažinti „laidų“ kiekį namuose, todėl labai patrauklus variantas tampa belaidės TV antenos. 

Belaidė TV antena

Tobulėjant technologijoms, tobulėja ir televizijos transliavimo būdai. Kadangi mūsų gyvenimas yra daug mobilesnis, ir televiziją galima padaryti šiek tiek mobilesnę. Belaidė TV antena yra dažniausiai pasirenkama, nes turi kelis pagrindinius privalumus:

  • Jokių papildomų laidų. Dažniausiai TV antenos pajungimas prasideda tuo, jog reikia išvedžioti papildomus laidus per sienas ar lubas. Tai ne tik sudaro nepatogumų, bet taip pat ir netvarką. Kadangi belaidės TV antenos pagrindinė idėja yra mažiau laidų, dažniausiai tokios antenos yra pasyvios UHF, kurios užtikrina puikų TV signalo priėmimą bei neeikvoja papildomos elektros energijos.
  • Viena antena visiems televizoriams. Dar vienas privalumas belaidės TV antenos yra tas, jog dažniausiai jos yra suderinamos su priedėliais. TV priedėliai yra nedidelių matmenų įrenginiai, kurie savo forma gali priminti televizoriaus imtuvą. 

Belaidės TV antenos savo patrauklumu tampa populiaresnės ir dėl jų tvirtinimo. Kadangi papildomų laidų išvedžiojimo joms nereikia, šios antenos gali būti tvirtinamos prie lango namų viduje. Tik atkreipkite dėmesį į tai, jog tvirtinant tokią anteną reikia „matyti“ TV bokštą. Ji geriausiai veiks tik jei gyvenate netoli TV bokšto arba TV bokštas matosi per langą.

TV lauko antena

Nemokamai skaitmeninei eterinei televizijai yra naudojamos TV lauko antenos, kurios priima decimetrines bangas, nes TV signalas antžeminei televizijai gauti yra siunčiamas radijo bangomis. TV lauko antenos yra dažniausiai naudojamos tokiose lokacijose, kurios yra toliau nuo TV bokštų, pavyzdžiui, 10 – 60 kilometrų atstumu. 

Lauko antenų gali būti įvairių, todėl dažniausiai jos jau yra su įmontuotais stiprintuvais, kurie gali padėti sustiprinti gaunamo signalo lygį, stabilumą ir kokybę. Tačiau labai daug priklauso ne tik nuo pačios lauko TV antenos, bet ir nuo jos montavimo darbų. Štai keletas pagrindinių aspektų į ką reikėtų atkreipti dėmesį montuojant TV lauko anteną:

  • Lauko antenos aukštis. Antenos aukštis yra svarbus faktorius norint užtikrinti signalo skaidrumą ir lygį. Ekspertai rekomenduoja ją kelti kuo aukščiau, nes didėjant aukščiui stiprėja ir signalas. Jei aukštis yra netinkamas, signalo kelyje gali pasitaikyti trikdžiai, tokie kaip gamtinė flora, kalvos ar pastatai. Taip pat signalui trikdžių gali sukelti ir netoliese esantis mobiliojo ryšio siųstuvas. Tokiu atveju yra rekomenduojama įrenginėti anteną kitoje vietoje arba įsigyti stiprintuvą. 
  • Lauko antenos kryptis. Kaip ir aukštis, šis faktorius yra labai svarbus, tai turi įtakos signalo kokybei. Antena turėtų būti nukreipta į TV bokštą, jog signalas būtų kuo stipresnis. Atkreipkite dėmesį į artimiausius TV bokštus netoli Jūsų lokacijos, pavyzdžiui, jei gyvenate netoli Šiaulių, artimiausias TV bokštas būtų Bubiuose. 

Nepamirškite, jog lauko anteną būtina tinkamai pritvirtinti ir užfiksuoti, jog jos nesugadintų gamtinės stichijos. Pavyzdžiui, netinkamai pritvirtintą TV lauko anteną gali išklibinti stiprus vėjas, lietus, dėl to jos ir padėtis gali pasikeisti, t.y. antena gali būti nusukta nuo pradinės krypties, nulinkti, taip sumažinant signalo stiprumą. Jei mėgaujatės eterine televizija per lauko anteną, patartina bent kartą per metus ją patikrinti – kryptį ir sutvirtinimų būklę. 

Galinga TV antena

Galingos TV antenos dažniausiai yra rekomenduojamos tiems gyvetojams, kurių gyvenamoji lokacija yra toliau nei 60 km nuo artimiausio TV bokšto. Todėl norint gauti stabilų skaitmeninės antžeminės televizijos signalo priėmimą būtina naudoti galingą TV anteną. 

Pasyvios TV antenos gali užtikrinti TV signalo priėmimą iki 30 km, todėl norint mėgautis eterine televizija, kurios ryšys būtų stabilus tiek vasarą, tiek žiemą, reikėtų naudoti galingesnes TV antenas. Taip pat nepamiršti, jei signalo kelyje yra tam tikrų kliūčių, kaip kalvos, medžiai, kiti pastatai, reikėtų anteną kelti kuo aukščiau naudojant stiebą. 

Jei nerimaujate jog Jūsų lauko antena bus paveikta oro sąlygų, jaudintis nereikėtų, nes dabartinės TV antenos yra gaminamos iš plieno arba aliuminio medžiagos. Šios medžiogos gali iškęsti temperatūros skirtumus nuo -50 iki +50 laipsnių. Todėl išoriniai veiksniai, tokie kaip sniegas ar lietus, jų nepaveiks. 

Dažniausiai sutinkamas galingos TV antenos tipas, kuris yra plačiai naudojamas norint užtikrinti gerą signalo priėmimą – plačiajuostės UHF TV antenos. Tokios TV antenos yra priskiriamos galingų antenų kategorijai, turi tvirtą konstrukciją bei dažniausiai turi jau įmontuotą stiprintuvą, kuris gali padėti pagerinti signalo kokybę. Taip pat rinkdamiesi anteną atsižvelkite į gaunamų dažnių diapazoną, jos turi palaikyti 470 – 862 MHz diapazoną.

Atkreipkite dėmesį į tai, jog galinga TV antena skiriasi ne tik stiprumu ir signalo perdavimo kokybe, bet ir kaina bei dydžiu. Tokios TV antenos yra didelės, būtent dėl to jos gali užtikrinti geresnį signalo pagavimą. Taip pat skiriasi kaina – dėl sudėtingumo ir galingumo kaina yra aukštesnė. Jei nežinote ar galinga TV antena Jums iš tiesų reikalinga, galite nemokamai pasikonsultuoti su mūsų Telecentro specialistais.

TV antenos stiprintuvas

Eterinė televizija yra transliuojama radijo bangomis, todėl reikia užtikrinti, jog gaunamas signalas yra geriausios kokybės. Tačiau didesnė galia ne visada yra atsakymas. Daugeliui naujų televizorių tai gali net trukdyti ir pabloginti gerai gaunamą signalą. Tiesa, papildomas antenų stiprinimas ne visada yra reikalingas, nes daugelis šiandien paduodamų tiek lauko, tiek kambarinių TV antenų jau yra su įmontuotais stiprintuvais. 

Paprastai TV antenų stiprintuvai yra skirstomi į dvi kategorijas – pirminiai stiprintuvai ir paskirstymo stiprintuvai. Abu šie stiprintuvai atlieka vieną ir tą pačią funkciją – padidina Jūsų TV antenos gaunamo signalo stiprumą ir sumažina triukšmą. O pagrindinis skirtumas yra susijęs su jų numatomu naudojimu. 

  1. Pirminiai stiprintuvai. Jie yra montuojami arti TV antenos jog signalas be jokių trikdžių įveiktų ilgą kabelio kelią ir sustiprintų bendrą gaunamą signalą. Paprastai tokie stiprintuvai yra montuojami prie lauko TV antenų, todėl yra atsparūs įvairioms oro sąlygoms. 
  • Paskirstymo stiprintuvai. Jie yra montuojami jau viduje, norint padidinti signalą ir jį siųsti į kelis Jūsų namuose esančius televizorius. Tokie stiprintuvai priskiriami maitinamo sustiprinto skirstytuvo tipui. 

Prieš skaitmeninę eterinę televiziją buvo naudojama analoginė televizija ir dažniausiai buvo eskaluojamas vienas aspektas – kuo stipresnis signalas, tuo geriau rodys televizijos programas. Tai yra netiesa, kalbant apie eterinę televiziją. Eterinės televizijos signalas arba ateina, arba ne. Jei kanalo signalas viršija nustatytą slenkstį, per kurį televizorius gali jį priimti, to signalo stiprinimas nepagerins vaizdo kokybės. 

Šiuo metu nemokama televizija mėgaujasi apie 450 000 namų ūkių Lietuvoje. Pasirūpinimas tinkama antena, priedeliais bei jungtimis ilgą laiką buvo Jūsų rūpestis. Tačiau Telecentras siekia užtikrinti eterinės TV paslaugos kokybę nuo TV studijos iki žiūrovo, todėl teikia techninės pagalbos paslaugą TuriuTV, kuri apima sutrikimų registravimą, konsultavimą telefonu ir TV signalo priėmimo įrangos sutvarkymą / įrengimą žiūrovo namuose.

Kaip teisingai prijungti TV anteną?

TV antenos pajungimas nėra labai sudėtingas procesas. Apskritai, užtenka tik minimalių žinių apie elektrotechniką. Prijungti TV anteną paprasčiau, jei gyvenate netoli TV bokšto – programas matysite prijungę ir paprastą kambarinę anteną. 

Jei elektrotechnika nesidomite bei neturite žmogaus kuris galėtų Jums pagelbėti, rekomenduojame kreiptis į Telecentro ekspertus. Patyrę specialistai TV anteną prijungs greitai ir be jokių papildomų rūpesčių. 

Jei Jūs jau naudojatės eterine televizija, bet pastebėjote jog TV signalas yra prastai priimamas, tai gali būti dėl tokių dažniausiai pasitaikančių problemų: 

  • Netinkamai parinkta TV antena. Viena dažniausiai pasitaikančių problemų dėl kurios gali strigti ryšio perdavimas – netinkamas antenos pasirinkimas. Tokiu atveju, jei matote, jog Jūsų turima kambarinė TV antena veikia netinkamai, ją reikėtų keisti į lauko anteną. Paprasčiausias patarimas kaip pasirinkti tinkamą anteną – jei matote TV bokštą per langą, galite rinktis kambarinę anteną, jei nematote rinkitės lauko TV anteną, kuri užtikrintų geresnę signalo ir vaizdo kokybę. 
  • Netinkama lauko antenos padėtis. Tai dar viena mūsų ekspertų dažnai sutinkama problema. Šios problemos priežastimi gali tapti klaidingas antenos pritvirtinimo kampas. Mūsų ekspertai montuojant lauko TV anteną, ją iškelia į tinkamą aukštį, nukreipia TV anteną į tinkamą pusę (link TV bokšto Jūsų regione) bei patikrina signalo lygį skirtingomis kryptimis. Visos šios procedūros yra atliekamos norint užtikrinti kokybišką televizijos matomumą. 
  • Signalo kokybė. Signalo kokybė labai priklauso nuo to ar tinkamai yra parinkta ir įrengta TV antena. Kiti atvejai gali būti tokie, jog vieta kurioje Jūs esate pasiekia silpnas signalas, todėl signalą reikia stiprinti. Tai geriausiai atlieka signalo stiprintuvai, kurie būna montuojami prie TV antenų. Dažnai pasitaiko ir tokių atvejų, kai signalo stiprinimas yra perteklinis. Tokiu atveju reikėtų signalo stiprinimą mažinti. Jei to neišeina padaryti patiems, kreipkitės į mūsų ekspertus, kurie šią problemą sutvarkys. 
  • Nekokybiškai atlikti montavimo darbai. Ne paslaptis, norint turėti gerai veikiančią televiziją, darbas ir priemonės turi būti kokybiškos. Todėl mūsų, Telecentro, inžinieriai-aukštalipiai tinkamai parenka TV anteną pagal Jūsų geografinę lokaciją bei naudoja tik praktikoje patikrintas medžiagas.

Telecentro teikiamų radijo ir televizijos programų perdavimo paslaugų tikslas yra užtikrinti, jog Jūs gautumėte geriausios kokybės paslaugas visoje Lietuvoje. Norint atsisakyti papildomų išlaidų mokant už televiziją ir pereiti prie nemokamos eterinės televizijos, mūsų ekspertai suteikia techninę pagalbą. Jei susiduriate su transliacijų trikdžiais, norite įsirengti eterinę televiziją – Telecentro specialistai gali Jums padėti.  

Dažniausiai užduodami klausimai

 

1.Kaip teisingai prijungti TV anteną?

Jei norite naudotis nemokama eterine televizija ir TV antenos negalite įsirengti patys, dėl įrengimo galite kreiptis tel. (85) 200 15 14 arba [email protected] .

2. Kaip pasirinkti lauko TV anteną?

TV lauko antenų yra labai daug ir įvairių. Mes rekomenduojame naudoti kryptinę, logoperiodinę, pasyviąją UHF tipo anteną su įmontuotu 4G / LTE filtru.

Turite klausimų?

Susisiekite