Nemokama televizija: kaip pagerinti TV patirtį įvairiuose Lietuvos kampeliuose?
turiu-tv-nemokami-kanalai (1)

Daugelis yra susidarę nuomonę, kad norint matyti kokybišką televiziją reikia gero interneto ryšio arba už ją reikia mokėti. Tikrai galime sutikti su faktu, kad interneto teikiamos galimybės televizijai suteikia daugiau išmanumo ir galimybių.  Eterinė televizija yra priimama per anteną, todėl ji yra visiškai nepriklausoma nuo interneto ryšio, o net ir kritinėje situacijoje, ji išlieka viena patvariausių TV rodomo turinio perdavimo sistemų. Per lauko ar kambario anteną priimamas signalas, pasižymi aukštais žiūrimumo reitingais. 

Lietuviškos televizijos patvarumas

Nemokama antžeminė televizija yra vienas iš populiariausių būdų matyti kokybišką televiziją Lietuvoje. Šiuo metu Lietuvoje tokia televizija naudojasi apie 450 000 namų ūkių. Lietuvoje nemokamai retransliuojamos žiūrimiausios lietuviškos programos. 

„Kantar“ televizijos auditorijos tyrimų duomenimis, daugiau nei 50 proc. vartotojų laiko praleisto prie TV ekrano skiriama žiūrėti lietuviškas programas. Apskritai, televizija yra vienas iš pagrindinių medija kanalų, per kurį galima pasiekti žiūrovą ir perduoti visuomenei aktualias naujienas. 

Televizija itin reikšmingą vaidmenį atlieka kritinių situacijų metu. Ukrainoje vykstantis karas rodo, kad per anteną priimama televizija yra vienas iš stabiliausių ir patvariausių informacijos gavimo priemonių. Apskritai, internetinės technologijos gali būti nepatvarios ar nestabilios dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, ryšio nebuvimo Jūsų gyvenamoje vietoje. Tačiau eterinė televizija, net ir silpno ryšio zonose nepraranda signalo (signalas perduodamas radijo bangomis), todėl užtikrinamas operatyvus kanalų transliavimas bei atnaujinimas. 

Skaitmeninė antžeminė televizija nemokamai įvairiuose Lietuvos vietose

Nemokamos eterinės televizijos populiarumo rodikliai per šiuos metus išaugo ženkliai. Eterinė TV yra labai patraukli kaimo vietovių gyventojams, senjorams ir kitiems Lietuvos gyventojams, kurie mėgaujasi lietuviškomis TV programomis. 

Didėjanti infliacija ir sukilusios kainos priverčia pagalvoti, ar tikrai verta mokėti už programas, kurios yra pasiekiamos visiškai nemokamai. Lietuviški kanalai, kuriuos galima matyti nemokamai pasiekia beveik 100% Lietuvos teritorijos. 

Tokia signalo aprėptis yra aktuali tiems gyventojams, kurie gyvena toliau miestų arba kur interneto ryšys nėra pakankamas. O tokia televizija, transliuojama per anteną, puikiai pasiekia Jūsų kaimo ar sodo namelį. 

Apskritai, priklausomai nuo Lietuvos vietovės, Jūs per skaitmeninę nemokamą televiziją galite matyti iki 30 nemokamų TV kanalų. Šiame kanalų pakete galite matyti komercinės, nacionalinės ir regioninės aprėpties kanalus. 

Komerciniai kanalai – LNK, BTV, TV1, Info TV, 2TV, TV3, TV6, TV8, „Lietuvos ryto televizija“, „Delfi TV“, „Current time/Nastojaščeje Vremia“.

Nacionaliniai kanalai – LRT, LRT HD, LRT Plius ir LRT Plius HD. 

Regioniniai kanalai – Šiaulių apskrities televizija, Marijampolės televizija, Mažeikių Roventa, AIdas, Pūkas, Dzūkijos TV ir Ventos TV.  Pagrindinis Vilniaus TV bokštas siunčia signalus per visą Lietuvą į kitus TV bokštus ir siųstuvus. Todėl eterinė TV yra patikima, nes pasiekia visus kampelius, taip pat galite matyti valstybinės reikšmės kanalus.

Lengvas ir greitas eterinės televizijos įrengimas

Eterinės televizijos pagrindinis privalumas yra patikimumas. Tačiau šia televizija gali naudotis kiekvienas Lietuvos gyventojas, o jo įrengimui nereikia didelių pastangų. Apskritai, norint matyti nemokamą televiziją pagrindinis dalykas ko Jums reikia, tai TV antena. 

Antžeminę skaitmeninę televiziją galite matyti nepriklausomai nuo Jūsų vietovės, prijungę kambarinę ar lauko anteną. Mūsų Telecentro specialistai išskiria pagrindinius aspektus, kurie padeda lengvai ir greitai matyti nemokamą TV:

TV antenos parinkimas. Norėdami matyti televiziją turite pasirinkti tinkamą anteną. Atkreipkite dėmesį į tai, jei matote TV bokštą per langą, Jums užtenka tik kambarinės TV antenos, per kurią gausite puikų televizijos signalą. Jei visgi nematote TV bokšto ar gyvenate toliau nuo jo, tai reikėtų rinktis lauko anteną, kuri užtikrina geresnę signalo ir vaizdo kokybę. 

TV antenos padėtis. Įrengiant anteną patiems galima susidurti su tokia problema – netinkama TV antenos padėtis. Nors įsirengti eterinę televiziją patiems nėra blogas būdas, tačiau tai gali sukelti keblumų norint mėgautis televizija be trukdžių. Telecentro meistrai montuodami naudoja signalo stiprumą matuojančius prietaisus, nukreipia lauko antena tinkama kryptimi, iškelia į tinkamą aukštį. 

Signalo kokybė. Signalo kokybė yra glaudžiai susijusi su patikimumu. Per pastaruosius metus, Telecentras gerina ir užtikrina, jog pagrindinis signalas neturėtų jokių trikdžių. Todėl iki Jūsų atkeliaujantis signalas bus kokybiškas ir Jūs be vargo matysite populiariausius lietuviškus kanalus. Mūsų specialistai montuojant įrangą tokios televizijos paslaugai patikrina signalo stiprumą, o jei reikia ir montuoja signalo stiprintuvus, kurie pagerina gaunamo signalo kokybę. 

Telecentro, kuris teikia radijo ir televizijos programų perdavimo paslaugas, tikslas yra užtikrinti, jog gausite geriausios kokybės paslaugas nepriklausomai nuo Jūsų gyvenamosios vietos Lietuvos teritorijoje. Išsamią informaciją apie nemokamą televiziją galite rasti interneto svetainėje www.turiutv.lt. Nemokamos konsultacijos ir inžinierių iškvietimo į namus paslaugos teikiamos telefonu: (8) 5 200 1515 arba elektroniniu paštu [email protected].

Turite klausimų?

Susisiekite