Eterinė TV: patikima, nemokama, visur pasiekiama
Enetrine-tv-patikima-nemokama

Nors internetinės technologijos suteikia televizijai daugiau išmanumo, per anteną priimama eterinė televizija, būdama visiškai nepriklausoma nuo interneto ryšio, krizinėse situacijose pademonstruoja, kokia patvari ir gyvybinga yra ši TV programų perdavimo sistema. Tai patvirtina ir šių dienų dramatiški įvykiai Ukrainoje. Aukštus  televizijos, priimamos per lauko ar kambario anteną, žiūrimumo reitingus užtikrina ir tai, kad už ją nereikia mokėti.    

Eterinė televizija  – itin patvari ir gyvybinga

Šiuo metu Ukrainoje vykstantis karas priminė, kad televizija  buvo ir išlieka galinga ir labai svarbia visuomenės informavimo priemone, itin reikšmingą informacijos perdavimo vaidmenį vaidinanti krizinių situacijų momentais. Ukrainos užpuolimas ne vieną iš mūsų prisiminimais nukėlė į skaudžius 1991-ųjų sausio įvykius ir sovietų agresiją prieš Lietuvos tautą bei jos žmones. Daugelis pamename tą nežinią, kuri apėmė, nutrūkus televizijos transliacijoms iš Vilniaus, ir tą visuotinio džiugesio momentą, kai televizijos programa buvo atnaujinta iš LRT Kauno redakcijos skyriaus.

Ukrainos patirtis taip pat parodė, kad nepaisant oro smūgių į televizijos siuntimo sistemos objektus Kijeve ir kituose miestuose, būtent per anteną priimama eterinė TV yra itin patvari ir gyvybinga televizijos platforma, karo ir krizių aplinkoje gebanti operatyviai atnaujinti transliacijas, užtikrinti jų nepertraukiamumą ir stabilumą.

Sugrįžta į lietuvių namus ir sodus

Tai, kad juntamas eterinės televizijos (TV programų priėmimas per įprastą lauko ar kambario anteną) atgimimas akcentuoja ir Telecentro Radijo, televizijos ir infrastruktūros skyriaus vadovas Marius Skudutis. Jo teigimu, eterinė TV ypač aktuali nutolusių kaimo vietovių gyventojams, taip pat senjorams ir kitiems TV žiūrovams, kuriems dėl technologinių ar ekonominių priežasčių nemokama eterinė TV yra vienintelė prieinama TV žiūrėjimo platforma.

Jo nuomone, didėjanti infliacija ir sukilusios kainos ne vieną privertė susimąstyti, ar verta  mokėti už programas, kurias gali žiūrėti nemokamai. Antroji priežastis – plati eterinės televizijos teritorinė aprėptis. Telecentro  aukštųjų bokštų ir stiebų, kurių aukštis viršija 100 metrų, infrastruktūra leidžia televiziniu signalu padengti beveik 100% Lietuvos teritorijos. Tai itin aktualu vietovėms, kuriose pavyzdžiui interneto signalas nėra pakankamas, kad garantuotų kokybišką, nepertraukiamą žinių srautą“ – teigia M. Skudutis. 

Tuo būdu nuo metų pradžios pastebimas ženkliai suaktyvėjęs žmonių domėjimasis techniniais sprendimais, leidžiančiais žiūrėti nemokamą „anteninę“ televiziją. „Šiais metais kaip niekad daug sulaukiame gyventojų prašymų pakonsultuoti dėl techninės įrangos įsigijimo ar pagalbos, įrengiant eterinę televiziją tiek gyventojų namuose, tiek soduose. Mūsų inžinierių komandos jau praktiškai apkeliavo visą Lietuvą, pradedant didmiesčiais ir baigiant atokiomis kaimo vietovėmis“ – pasakoja pašnekovas.

Iki 26 nemokamų TV kanalų, inžinierių pagalba

Priklausomai nuo vietovės, per eterinę televiziją galima matyti iki 30 nemokamų TV kanalų, tarp kurių ir dažniausiai žiūrimos, populiarios lietuviškų televizijų programos. Šiai televizijai nereikia sutarčių, nėra jokių įsipareigojimų, o įsirengti lauko ar kambario anteną yra visiškai nesudėtinga.

Telecentro įsteigtame skambučių centre dirbantys specialistai nemokamai konsultuoja dėl įrangos pasirinkimo, registruoja televizijos transliacijų trikdžius. Neturintiems galimybių anteną įsirengti patiems, Telecentras teikia inžinierių atvykimo į namus paslaugą, kuri yra mokama, o kaina priklauso nuo inžinierių darbo laiko trukmės ir medžiagų sąnaudų.

Išsamią informaciją apie eterinę televiziją galima rasti interneto svetainėje www.turiutv.lt. Nemokamos konsultacijos ir inžinierių iškvietimo į namus paslaugos teikiamos telefonu: (8) 5 200 1515, užklausos priimamos ir elektroniniu paštu [email protected].    

Išlieka populiarumo viršūnėje Nors ne kartą girdėjome prognozes, jog internetas pakeis televiziją, visgi perkopusi aštuntąjį gyvavimo Lietuvoje dešimtmetį, televizija ir toliau išlieka populiarumo viršūnėje. Rinkos tyrimų bendrovės „Kantar“ atlikto „Media Day“ tyrimo duomenys rodo, jog 2021 metais televiziją, bent 15 min. per dieną, žiūrėjo net 74% žmonių. Palyginimui, socialinių tinklų rodiklis siekia 66%, o naujienų portalų – 53%. Vidutinis vieno Lietuvos gyventojo televizijos žiūrėjimo laikas per parą praėjusiais metais siekė 3 valandas 45 minutes. Šie statistiniai duomenys leidžia užtikrinai teigti, kad televizija išlaiko populiariausios šalies medijos titulą.

Turite klausimų?

Susisiekite