Žiūrėk eterinę TV ir taupyk
televizija-per-antena

Gyvenant laikmetyje, pasižyminčiame aukšta infliacija ir visuotiniu kainų augimu, galimybė ką nors gauti ar daryti nemokamai tampa neabejotina vertybe. Kalbant apie televiziją, vargu ar tenka stebėtis, jog daugelis namų ūkių Lietuvoje šiuo metu atsisuka į eterinę televiziją, už kurios transliuojamas programas, priimamas per anteną, nereikia mokėti.

Net iki 30 nemokamų TV programų

„Mums skambina nemažai žmonių, norinčių pasitikslinti, ar nemokama televizija tikrai nėra apgaulė. Matyt, kai kurie žmonės galbūt apskritai nežino, kad per lauko ar kambario anteną priimama televizija niekuomet nebuvo mokama – nereikia mokėti ir dabar“, – teigia Telecentro komunikacijos vadovas Valdas Kaminskas. – „Dažniausiai žmonės nori pasitikslinti, ar tikrai visi transliuojami kanalai yra nemokami, nes pasirinkimas tikrai platus – priklausomai nuo vietovės galima matyti iki 30 TV kanalų. Ir tikrai nė už vieną jų mokėti nereikia.“

Dauguma TV programų – 26 iš 30 – yra retransliuojama Telecentro siųstuvų tinklais. Jų pagrindą sudaro Nacionalinio transliuotojo LRT ir šalies komercinių televizijų kuriamos programos: LRT (LRT HD), LRT Plius (LRT Plius HD), LNK, TV3, BTV, Lietuvos ryto TV, TV6, TV1, TV8, 2TV, Info TV, Delfi TV. Taip pat Telecentro tinklais retransliuojamas tarptautinė TV programa rusų kalba  Nastojaščeje Vremia (Current Time). Visos šios programos retransliuojamos nacionaline aprėptimi.

Taip pat per Telecentro infrastruktūrą siunčiamos regioninių televizijų kuriamos TV programos: Šiaulių apskrities TV, Marijampolės TV ir Mažeikių regioninė TV. Pietryčių Lietuvos regione per eterine TV galima žiūrėti Telecentro retransliuojamas 6 Lenkijos televizijų programas.

Dar 4 lietuviškos regioninės televizijos – Aidas, Pūkas TV, Dzūkijos TV ir Ventos TV – savo kuriamas TV programas per eterinę TV, ir taip pat nemokamai.

Ar verta mokėti?

Reguliariai atliekami televizijų žiūrimumo tyrimai liudija, kad statistinis lietuvis kasdien 60-70 proc. viso laiko praleidžia prie televizoriaus žiūrėdamas būtent šias aukščiau išvardintas TV programas. Tad ar verta mokėti už televizinį turinį, kurį gali gauti nemokamai? Šis klausimas paprastai būna aktualus mažų pajamų gyventojų grupei. Tačiau ekonominiu sunkmečiu, kuomet tenka mokėti drastiškai padidėjusias šildymo ir energijos sąskaitas, susidurti su maisto ir kuro kainų augimu, jis tampa aktualus gerokai platesnei visuomenės daliai.

„Nors televizijos žiūrėjimas per mokamas TV platformas sudaro santykinai nereikšmingą  daugelio mūsų kas mėnesį išleidžiamų pinigų dalį, pastebime,  kad vis daugiau namų ūkių Lietuvoje pradeda domėtis techniniais sprendimais pradėti žiūrėti nemokamą televiziją” , – sako Telecentro Radijo, televizijos ir infrastruktūros skyriaus vadovas Marius Skudutis.

Lengva įsirengti patiems

„Eterinei televizijai nereikia sutarčių, nėra jokių įsipareigojimų. Įsirengti pačiam nemokamą TV per anteną taip pat nesudėtinga – tam užtenka minimalių elektrotechnikos žinių ir įgūdžių“, – tvirtina Telecentro ekspertas Marius Šulčius, pridurdamas, jog nemokamas konsultacijos, kokią anteną ar priedėlį pasirinkti, kaip aukštai lauko anteną iškelti ir kokia kryptimi nukreipti, kiekvienam suteikiamos paskambinus telefonu (8 5) 200 15 15 arba parašius elektroninį laišką [email protected].

Neturintiems galimybių anteną įsirengti patiems, Telecentras teikia inžinierių atvykimo į namus paslaugą, kuri yra mokama, o paslaugos kaina priklauso nuo inžinierių darbo laiko trukmės ir medžiagų sąnaudų.

Norite įsirengti eterinę TV? Matote ne visus kanalus? Susiduriate su transliacijų trikdžiais?

Techninė TV pagalba ir nemokamos konsultacijos:

www.turiuTV.lt / [email protected] / (85) 200 15 15

Turite klausimų?

Susisiekite