Hibridinė televizija
Turiu-tv-hibridine-televizija

Nemokamos eterinės televizijos paslaugos Lietuvoje yra vienos populiariausių paslaugų, todėl siekiame užtikrinti, kad ši paslauga būtų kokybiška nuo TV studijos iki žiūrovo. Apskritai, Lietuvoje nemokamą eterinę televiziją žiūri apie 450 000 namų ūkių, todėl suprantame poreikį turėti gerą televizijos signalą. 

Tobulėjant technologijoms ir signalų perdavimui, atsiranda naujos galimybės, kaip pagerinti eterinę televiziją. Naujos TV funkcijos ir paslaugos dabar gali būti prieinamos kiekvienam, viena iš paslaugų – nemokama hibridinė televizija. 

Hibridinė televizija, yra sujungtu eteriu transliuojamos TV programos su internetine platforma. Per nemokamą hibridinę televizija, HiTV, galite žiūrėti LNK grupės kanalus HD raiška, pasiekti televizijų mediatekas, archyvus, platinimą internete. Todėl trumpai tekste aptarsime:

  • Hibridinė televizija Lietuvoje
  • Hibridinė televizija HiTV
  • HbbTV

Hibridinė televizija Lietuvoje

Hibridinės televizijos paslaugos Lietuvoje atsirado visai neseniai, tik 2019 metais, tačiau ši paslauga sparčiai auga. Tokia televizija suteikia galimybę nemokamai pasiekti įdomų televizijos turinį, kuris yra patrauklus įvairiems televizijos žiūrovams. 

Hibridinė televizija praplečia ir papildo tradicinės eterinės televizijos galimybes, todėl naudodami tokią televiziją Jūs ne tik galite matyti TV programas ir laidas realiu laiku, bet ir atidėtu laiku. Per HiTV nemokamai matysite lietuviškus TV kanalus ir galėsite pasiekti jų mediatekų turinį.

Be šių privalumų, naudodamiesi nemokama hibridine televizija galėsite klausytis virš 20 radijo stočių, stebėti orų prognozes ir  naudotis elektroniniu programų gidu. Tai yra būdas turėti televiziją, kuri prisitaiko prie Jūsų gyvenimo ritmo, nes mėgstamas laidas, kurias praleidote, galite pamatyti per nemokamą hibridinę televiziją.

Hibridinė televizija HiTV

Norėdami žiūrėti nemokamą HiTV, Jums reikia dalykų, kurie palaikytų šią funkciją. Pateikiame pagrindinius dalykus, norint matyti nemokamą HiTV:

Išmanusis televizorius. Dabar visi parduodami televizoriai yra išmanūs. Todėl reikia atkreipti dėmesį į tai, ar Jūsų išmanusis televizorius palaiko HbbTV standartą. Jei Jūsų televizoriuje yra išjungta HbbTV funkcija, ją galite aktyvuoti per nustatymų meniu.

Interneto ryšys. Jūsų televizorius turi būti prijungtas prie interneto, tai galima padaryti laidu arba per Wi-Fi.

Antžeminis TV signalas. Norėdami naudotis nemokamos eterinės televizijos paslaugomis, Jums reikia prijungti TV anteną. TV antena gali būti kambarinė arba lauko, priklausomai nuo Jūsų vietos ir kaip arti yra TV bokštas.

HbbTV

Pradėjus naudotis HbbTV paslauga, pastebėsite, kad įjungiant ir perjungiant TV kanalus, televizoriaus apatiniame dešiniajame kampe iškyla HiTV skydelis. Vadinasi Jūsų HiTV veikia. Norėdami pereiti prie greitojo meniu, paspauskite raudoną mygtuką. Greitajame meniu rasite:

Laidų įrašai. Čia galite pasiekti TV kanalų mediateką bei archyvus, kuriuose yra išsaugoti laidų įrašai. Galite rasti šių kanalų įrašus: LRT, LRT Plius, LNK, BTV, Info TV, TV1, Lietuvos ryto TV. 

Laidų įrašai. Čia galite pasiekti TV kanalų mediateką bei archyvus, kuriuose yra išsaugoti laidų įrašai. Galite rasti šių kanalų įrašus: LRT, LRT Plius, LNK, BTV, Info TV, TV1, Lietuvos ryto TV. 

Orai. Galite stebėti artimiausių dienų orų prognozes Jūsų pasirinktame mieste.

Siekiame, kad Jūsų patirtis žiūrint mėgstamiausias TV laidas būtų kuo geresnė, todėl norėdami žiūrėti nemokamą HbbTV eterinę televiziją, Telecentras teikia nemokamas konsultacijas telefonu (85) 200 15 15. Jei norite įsirengti nemokamą eterinę televiziją, mūsų inžinieriai įrengs TV anteną ir kitą įrangą Jūsų namuose.

Laikas praleistas prie skirtingų medijų

Hibridinė televizija leidžia mėgautis ne tik tradiciniu medijos kanalu, bet ir interneto teikiamomis galimybėmis. Pagal 2021 m. „Kantar Media Day“ tyrimą Lietuvos gyventojai prie skirtingų medijų praleidžia apie 9 val. per dieną. 

Šio tyrimo rezultatai yra tokie, jog trečdalis vartotojų, dalyvavusių apklausoje, per 9 val. laikotarpį praleidžia vienu metu naudodami kelias media priemones, todėl tokia kanalų samplaika didėja. Būtent iš šio laiko, net 3 valandas yra naudojamasi keliomis media platformomis vienu metu. 

Dažniausiai sutinkamas derinys yra internetas ir televizija. Pagal metinę medijų tyrimų apžvalgą, 2021 m., internete yra 86,7 % vartotojų, kurių amžiaus grupės yra 16-74 metai. Šie vartotojai vidutiniškai per dieną praleidžia apie 5,5 val.

Natūralu, kad leidžiant laiką internete yra naudojamasi ir televizija. Todėl vidutiniškai per dieną vartotojai televizijai skiria apie 5 val. laiko. Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog didėjanti globali tendencija skaitmenizuotis tampa vis patrauklesnė.

TV turinio ir skaitmeninių kanalų auditorijos persidengimas prieš šešis metus dar buvo sunkiai suvokiamas. Kadangi šis procesas įgauna pagreitį visame pasaulyje ir naudotis hibridine televizija tampa kasdienybės dalimi, tad yra matoma tendencija, jog ši tendencija tik augs. Taip pat naudojant tradicines medijos kanalus, tokius kaip televizija, reikia atsižvelgti, kad reikia planuoti atsakingai norint gauti išskirtinį turinį.

Pagrindinis HiTV pranašumas – matyti turinį, kuris buvo rodytas prieš kelis mėnesius ar ilgesnį laikotarpį. Tokį turinį kiekvienas hibridinės televizijos vartotojas gali rasti TV kanalų mediatekoje ir archyvuose. Kadangi, tokia lankstumo funkcija, matyti praleistas laidas atidėtu laiku, tampa vis patrauklesnė, tai Jūs turite galimybę pritaikyti televiziją prie savo įpročių.

Ne paslaptis, kad LNK kanalas yra vienas iš žiūrimiausių. Pagal „Kantar“ mėnesinį TV auditorijos tyrimą, birželio mėnesį LNK kanalas pagal žiūrimumą buvo antroje vietoje. Šiame tyrime yra įtraukta ir statistika su atidėtu žiūrėjimu. Todėl, natūralu, kad nemokama hibridinė televizija leidžia Jums mėgautis LNK kanalų grupės laidomis atidėtu laiku.

Nors hibridinė televizija Lietuvoje yra dar naujas reiškinys, vis daugiau Lietuvos gyventojų pradeda naudotis tokios televizijos teikiamomis paslaugomis. Pagal statistikos duomenis Lietuvoje prie televizoriaus ekrano vidutiniškai vartotojų pasiekiamumas siekia 74 %. 

„Kantar Media Day“ tyrimas, leidžia palyginti 6-ių media kanalų, tokių kaip radijas, TV, spauda, interneto naujienų portalų, socialinių tinklų ir kitos internete atliekamos veiklos, vartojimą. Šio tyrimo tikslas yra analizuoti Lietuvos gyventojų medijų vartojimo ypatumus, laiką, kuris yra skiriamas atskiriems kanalams ar jų persidengimui.

Dažniausiai užduodami klausimai

1. Kaip žiūrėti HiTV?

Žiūrėti HiTV galite naudodamiesi greitaisias mygtukais (mygtukai yra raudonos, žalios, geltonos ir mėlynos spalvos). Jais galite pasiekti greitąjį meniu bei atlikti kitas funkcijas.

2. Kaip aktyvuoti HbbTV?

Norint aktyvuoti HbbTV reikia patikrinti ar ši funkcija Jūsų išmaniajame televizoriuje yra suaktyvinta. Jei ji yra suaktyvinta, tai apatiniame dešiniajame ekrano kampe pastebėsite skydelį su HiTV ženklu, tuomet galite spausti raudoną mygtuką, kuris nukels į pagrindinį portalo langą.

Turite klausimų?

Susisiekite